رشد عجیب یک کانال تلگرام (June 18, 2017, 4:14 a.m.)

با بررسی های صورت گرفته مشخص گردید، کانال تازه تاسیس اخبار روز ایران تنها با گذشت ۴ ماه از تاسیس آن، با رشدی عجیب، رتبه سوم پرجمعیت ترین کانال های تلگرام را از آن خود کرد
با بررسی های صورت گرفته مشخص گردید، کانال تازه تاسیس اخبار روز ایران تنها با گذشت ۴ ماه از تاسیس آن، با رشدی عجیب، رتبه سوم پرجمعیت ترین کانال های تلگرام را از آن خود کرد

تله وال: پیام‌رسان تلگرام با استفاده از رابط کاربری جذاب و آسان توانست در بین کاربران فضای مجازی جای خود را باز کند. بر اساس برخی آمارها نزدیک به 20 میلیون ایرانی (یک‌چهارم جمعیت کشور) از این پیام‌رسان استفاده می‌کنند و نیز حدود ۳۶۰ هزار کانال تلگرام مشغول به فعالیت می باشند و روزانه مخاطبان مختلفی را به خود جذب می نمایند.

یکی از امکانات جذاب پیام رسان تلگرام امکان راه اندازی کانال توسط کاربران می باشد. کانال ویژگی های خوبی دارد که هر وب سایت، شرکت و… میتواند خبرنامه ای داشته باشد که مدیریت آن به شدت آسان تر از گروه تلگرامی است و البته محدودیتی در خصوص تعداد اعضا نیز وجود ندارد.

یکی از کانال های تلگرام که به تازگی شروع به کار نموده است، کانالی با نام اخبار روز ایران می باشد که در روز پنجشنبه ،‌ ۱۴ بهمن ماه ۱۳۹۵ فعالیت خود را آغاز و بصورت عجیبی تعداد اعضای آن به میزان ۲ میلیون نفر رشد نموده که چنین رشدی تا کنون بی سابقه بوده است.

معمولا ترفندهای مختلفی برای افزایش تعداد اعضا به کار گرفته می شود که در ادامه به چند نمونه از آنها اشاره خواهیم کرد:

۱- ارسال پیام انبوه، که هزینه بالا و معمولا بهره وری نسبتا پایین تری همراه دارد.

۲- تبادل و یا تبلیغات در کانال های پرمخاطب.

۳- استفاده از نرم افزارهای پر مخاطب (ارسال نوتیفیکیشن به کاربران جهت عضویت در کانال مورد نظر و یا عضویت بدون اطلاع کاربر و..).

۴- استفاده از شماره تلفن های مجازی ، که البته در این روش با توجه به محدودیت های تلگرام و حذف آنها در حال حاضر زیاد مورد استفاده قرار نمیگیرد.

 

حال دقیقا مشخص نیست کانال مذکور از چه روشی برای افزایش تعداد مخاطبان خود استفاده نموده است البته حدس زدن آن کار دشواری نیست.

نظرات کاربران


جدیدترین تغییرات

  • تغییر نام کاربری کانال 'ኰኲሐ ሃይማኖት' از @kukuha_Haymanot به @kukuha_haymanot
  • تغییر نام کاربری کانال 'سكة الاوهام' از @aj3mi به @aj5mi
  • تغییر نام کاربری کانال 'Islomiy🕋Paygambar🕋Makta🕋Quron🕋namoz🕋organish🕋Rasmlar🕋Videolar🕋Hikoyalar🕋Qoshiqlar🕋' از @Hayit_xayit_arafa_Namoz_tabrigi به @Islomiy_Paygambar_Maktab
  • تغییر نام کاربری کانال 'Каталог для трейдеров' از @infofortrader به @InfoForTrader
  • تغییر نام کاربری کانال 'حمایت از طرح تبدیل اعدام به حبس ابد' از @no_execution به @No_Execution
  • تغییر نام کاربری کانال 'AryaPayNews' از @aryapaynews به @AryaPayNews
  • تغییر نام کاربری کانال 'هیئت مساکین الرقیه(س) محفل جوانان حسینی(ع)' از @masakin_roghaye به @masakin_javanan